O nas

W naszej kancelarii OWO Adwokaci tworzymy unikalne połączenie zupełnie odmiennych osobowości, które w synergicznym działaniu przynoszą niezwykłe rezultaty. Każdy z nas posiada swój indywidualny wkład, inwencję i talent. Każdy z nas działa w odmienny sposób, dzięki czemu z dumą możemy stwierdzić, że Klienci odnajdują w naszej kancelarii odpowiedniego dla siebie partnera do współpracy.

Artur Obarzanek

Zostałem adwokatem właśnie z racji możliwości faktycznej ochrony praw każdego człowieka. W codziennej pracy stawiam na to, by Twój interes był zawsze należycie zabezpieczony. Kiedy podejmuję się prowadzenia sprawy – angażuję się w nią na sto procent. Staje się ona Naszą sprawą, a nie wyłącznie Twoją. Jako cel stawiam sobie uzyskanie satysfakcjonującego Nas wyniku i dążę do jego osiągnięcia wszystkimi dostępnymi środkami.

Żadna sprawa nie ma jednego rozwiązania, dlatego przede wszystkim analizuję możliwe scenariusze by wybrać najlepsze dla Ciebie opcje i dostosować do tego wyboru strategię działania. Kiedy trzeba – jestem bezwzględny i twardo walczę w sądowych sporach. Gdy warto wybrać polubowne rozstrzygnięcia – negocjuję i zawieram ugody. Zawsze jednak kieruję się Twoim interesem i wspólnymi ustaleniami.

Jestem osobą otwartą i bezpośrednią. Moi klienci wiedzą, że współpraca ze mną to nie kontakt z wyniosłym prawnikiem, lecz z konkretnym i rzetelnym partnerem. Mam świadomość tego, że prawo jest często bardzo niejasne i zawiłe, dlatego wykorzystuję swoją wiedzę i doświadczenie, by czynić je dla Ciebie prostym i przejrzystym.

Specjalizuję się w sprawach karnych, gdzie występuję, jako obrońca oskarżonych lub pełnomocnik pokrzywdzonych oraz w sprawach dotyczących odszkodowań. Zajmuję się również rejestracją i obsługą prawną spółek prawa handlowego.

Prywatnie jestem osobą bardzo towarzyską. Napędzają mnie przyjaźnie i aktywne spędzanie czasu. Interesuje się historią i sportem.

Aleksandra Włodarczyk – Ochenkowska

Wykonując zawód adwokata kieruję się głównie trzema zasadami, które stanowią podstawę mojej pracy i wynikają z mojego głębokiego przekonania. Zasadami tymi są rzetelność, skuteczność i elegancja. Dbam o najwyższą jakość świadczonych przeze mnie usług, dlatego też wnikliwie analizuję każdą sprawę i udzielam Klientom pełnej, merytorycznej informacji. W sprawach, w których jest to możliwe, zawsze zachęcam Klientów do podjęcia próby ugodowego zakończenia sporu. Za cel stawiam sobie bowiem rozwiązywanie problemów moich Klientów i prowadzenie ich spraw w sposób, który zaoszczędzi im trudnych emocji, zrywania relacji i palenia mostów. Wierzę, że dzięki mojej wiedzy, umiejętnościom i talentom, przy pomocy siły spokoju i rzeczowego argumentu, możemy ostatecznie osiągnąć razem więcej, niż w przypadku natychmiastowego podejmowania aktywnej walki.

Jako że spory między ludźmi są stare jak świat i wciąż będą powstawać nowe, instytucja sądu z pewnością nie zostanie całkowicie wyparta przez pokojowe rozwiązania wypracowane przez strony. W sytuacjach zatem, w których konieczne staje się wystąpienie na drogę postępowania sądowego, staję ramię w ramię z moimi Klientami, działając w ich najlepszym interesie i broniąc ich praw. Na sali sądowej kluczowe jest dla mnie reprezentowanie moich Klientów w sposób merytoryczny i elegancki, co wymaga wnikliwej wiedzy prawnej, jak również znajomości faktów dotyczących danej sprawy.

Zajmuję się głównie szeroko pojętymi sprawami cywilnymi, w tym z zakresu prawa rodzinnego, czy też obsługi przedsiębiorców. Sporządzam dla Klientów projekty różnego rodzaju porozumień i umów, ujmując w nich szeroką perspektywę potencjalnych możliwości i zagrożeń. Słucham, analizuję i działam.

Kamil Ochenkowski

Swoją relację z Klientami zawsze rozpoczynam od ustalenia celów i korzyści na których nam zależy. Następnie każde swoje działanie podporządkowuję wykonaniu swojego zadania – wszystko ma działać, jak w szwajcarskim zegarku. Zależy mi na prostym, zrozumiałym dla Klienta przekazie, rzetelnym przedstawieniu opcji i szans na powodzenie. Nie boję się mówić o ryzyku i ewentualnych konsekwencjach wybranej strategii i kosztach z tym związanych.

Wierzę, że wysoka jakość świadczonych usług, dyskrecja i pragmatyczne podejście do sprawy zapewnia doskonałe rezultaty w prowadzeniu każdej sprawy.

Jako adwokat nie tylko znam się na prawie, ale jestem jego pasjonatem. Pasję tę z największą przyjemnością realizuję na sali sądowej, odważnie i z zaangażowaniem walcząc o interesy swoich Klientów. Doskonała znajomość akt sprawy i rzetelne przygotowanie do rozprawy, jak również proaktywna i błyskotliwa postawa potrafi rozstrzygnąć losy postępowania.

Adwokat Biznesu

Poza obsługą Klientów indywidualnych w szerokiej gamie postępowań przedsądowych i sądowych, zajmuję się kompleksową obsługą przedsiębiorców, w tym przede wszystkim prowadzeniem sporów gospodarczych.

Dla moich Klientów identyfikuję potencjalne problemy, zapobiegam powstawaniu nowych, określam ryzykowne obszary działalności.

Relacje pomiędzy mną a obsługiwanymi firmami postrzegam jako relację przedsiębiorca- przedsiębiorca, dzięki której obie strony mogą realizować swoje misje.

Elżbieta Świderska

Moim największym marzeniem z dzieciństwa było zostanie adwokatem. Z zapartym tchem analizowałam wszystkie medialne sprawy. Prawo jest nie tylko moim wykształceniem ale również pasją. Zawsze chciałam wspierać ludzi, na których już z góry był wydany wyrok. W naturze człowieka leży szybkie ocenianie innych osób i ich czynów. Największe emocje niewątpliwie budzą sprawy z zakresu prawa karnego, w których mamy do czynienia z przestępstwami przeciwko mieniu i życiu. W takich sytuacjach pokusa szybkiego wskazania i ukarania winnego jest bardzo duża. Nie wolno nam jednak zapominać, że każdy człowiek zasługuje na uczciwy proces i dostęp do pomocy prawnej.

Obecnie jestem aplikantem adwokackim przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Wałbrzychu. Stale zdobywam doświadczenie, aby jak najlepiej przygotować się do przyszłej pracy jako adwokat i umożliwić sobie osiągnięcie wyznaczonych celów.

Jestem osobą ambitną i lubiącą pracować w zespole. Najlepiej się czuję, gdy mam wszystko zorganizowane i pod kontrolą. Zawsze stawiam sobie cel, do którego konsekwentnie dążę. Do moich zainteresowań należy prawo rodzinne, pracy oraz karne. Jestem na samym początku mojej zawodowej drogi, jeszcze dużo pracy i wysiłku przede mną ale uważam, że dla zobaczenia satysfakcji Klientów po wygranej sprawie – warto.

Arkadiusz Rębecki

Jestem studentem V roku prawa na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Już od czasów edukacji szkolnej wiedziałem, że wybór ścieżki prawniczej jest moim największym marzeniem. Decyzję o studiowaniu prawa podjąłem kierując się pragnieniem zrozumienia, jak prawo kształtuje nasze społeczeństwo i chroni jednostki. Będąc na V roku studiów prawniczych zrozumiałem, że był to wybór, który nie tylko zdefiniował moją ścieżkę edukacyjną, ale także zawodową.

Najbardziej interesuje się prawem cywilnym, do którego zainteresowanie narodziło się w trakcie studiowania. Prawo cywilne szybko stało się dla mnie obszarem, w którym nie tylko chcę zgłębiać wiedzę, ale również aktywnie pracować i specjalizować się w przyszłości. Planując dalszy rozwój, zamierzam zostać aplikantem i jak najlepiej przygotować się do przyszłej pracy w zawodzie adwokata.

Jestem osobą mocno zaangażowaną w wykonywaną przeze mnie pracę, która bardzo dba o zorganizowanie i sumienność w powierzonych mi zadaniach. Moimi największymi zaletami jest analityczne myślenie jak i umiejętność szybkiego adaptowania się do zmieniających się okoliczności. Współpraca z kancelarią stworzyła mi unikalną możliwość zastosowania teoretycznej wiedzy zdobytej na studiach w praktyce, jak i również umożliwiła wybór dziedzin prawa, w których praca sprawia mi największą satysfakcję. Bardzo cenię sobie wszystkie otrzymywane wskazówki, które pozwalają mi zwiększać swoje umiejętności, dzięki temu zdobywam dużo cennego doświadczenia.

Jestem otwarty na wszystkie wyzwania, którym czoła będę musiał stawić.

Skontaktuj się z nami
OWO Adwokaci

biuro@owo-adwokaci.pl
Adwokat Artur Obarzanek
tel: +48 606 371 452
Adwokat Aleksandra Włodarczyk - Ochenkowska
tel: +48 794 984 811
Adwokat Kamil Ochenkowski
tel: +48 605 167 551
Zespół prawny kancelarii adwokackiej OWO